Hem / Nyheter & Event / Örebro / Tävlingsdagen 2020 - Här är resultaten!
Vinnare Tävlingsdag Örebro

Tävlingsdagen 2020 - Här är resultaten!

Årets Logotyp 
Prisvärd - Butikskonsult 

Nominerade: 
- Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro
- Boxy UF, Tullängsgymnasiet, Örebro
- REdesign UF, Thoren Business School, Örebro
- SportsXchange UF, Thoren Business School, Örebro

Vinnare : Artikel 8 UF 


Årets Webb 
Tävlingsvärd - Sitevision 

Nominerade: 
- Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro
- SportsXchange UF, Thoren Business School, Örebro
- Lavenir UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro
- SocialMe UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro

Vinnare : SportsXchange UF 


Årets Monter
Tävlingsvärd - Conventum 

Nominerade: 
- TK Art UF, Thoren Business School, Örebro
- LK bygg och hantverk UF, Alléskolan, Hallsberg
Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro
- STELLAS UF, Virginska gymnasiet, Örebro


Vinnare : STELLAS UF

 

Årets Samhällsentreprenör
Tävlingsvärd - Swedbank 

Nominerade: 
- Cityshareservice UF, Lindeskolan, Lindesberg
- Retouch
Garment UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro
- Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro
- SportsXchange UF, Thoren Business
School, Örebro

Vinnare : Cityshareservice UF 

 

Årets Hantverk
Tävlingsvärd - Afry

Nominerade: 
HeatMe UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro
- Atlas UF, Thoren Business School, Örebro
- LK bygg och hantverk UF, Alléskolan, Hallsberg
- TK Art UF, Thoren Business
School, Örebro

Vinnare : LK bygg och hantverk UF

 

Årets hållbara UF-Företag
Tävlingsvärd - ÖBO 

Nominerade: 
Local Brush UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro
- Cityshareservice UF, Lindeskolan, Lindesberg
- SportsXchange UF, Thoren Business School, Örebro
- ReStar UF, Virginska gymnasiet, Örebro

Vinnare : Local
Brush UF

Årets Innovation
Tävlingsvärd - Epiroc 

Nominerade: 
MR KING UF, Thoren Business School, Örebro
- SHL – Simple Horse Living UF, Virginska gymnasiet, Örebro
- CLIP’ N GO UF, Rudbecksgymnasiet
, Örebro
- Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro

Vinnare : Simple Horse Living UF

 

Årets Vara 
Tävlingsvärd - KUMBRO 

Nominerade: 
SHL – Simple Horse Living UF, Virginska gymnasiet, Örebro
Atlas UF, Thoren Business School, Örebro
- TK Art UF, Thoren Business School
, Örebro
- FutureKid UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro

Vinnare : TK Art UF

 

Årets Tjänst 
Tävlingsvärd - Ica Maxi Boglundsängen 

Nominerade: 
SocialMe UF, Rudbecksgymnasiet, Örebro
- SportsXchange UF, Thoren Business School, Örebro
- Shoplink UF, Jensen gymnasium, Örebro
- Cityshareservice UF, Lindeskolan, Lindesberg

Vinnare : Cityshareservice UF

 

Årets lärare 
Tävlingsvärd - Bilda 

Nominerade: 
Tommy Nilsson, Jensen gymnasium, Örebro
- Antigoni Kalemikeris, Karlskoga Idrottsgymnasium 
- Johan Nordin, Tullängsgymnasiet, Örebro
- Elsa Westerlind Rudbecksgymnasiet, Örebro 

Vinnare - Johan Nordin 

 

Årets Säljare
Tävlingsvärd - K3 

Nominerade: 
Julia Isacson, Thoren Business School, Örebro
- Gabriel Abrahamsson, Thoren Business School, Örebro

Wilma Gyllander, Thoren Business School, Örebro
- Stina Lundqvist, Virginska gymnasiet, Örebro

Vinnare : Julia Isacson

 

Årets UF-Företag
Prisvärd - Almi 

Nominerade: 
SportsXchange UF, Thoren Business School, Örebro
FutureKid UF, Rudbecksgymnasiet Örebro
- Retouch Garment UF, Rudbecksgymnasiet Örebro
- Artikel 8 UF, Thoren Business School, Örebro

Vinnare : FutureKid UF

 

Bra jobbat alla deltagande! 

FLER NYHETER

Oavsett om du är lärare, elev eller förälder så finns vi här för att hjälpa dig. Ställ en fråga så hör vi av oss så snart som möjligt.