Hem / Nyheter & Event / Entreprenörskap på riktigt 2020 - Vi har ett resultat!

Entreprenörskap på riktigt 2020 - Vi har ett resultat!

Södermanland, vi har ett resultat!

Se prisutdelningen i efterhand, här!

Årets Affärsplan
Tävlingsvärd- Handelskammaren Mälardalen

1:a-  B(re)ad UF, Europaskolan, Strängnäs

2:a- QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

3:a- Cinnasole UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

 

Årets Årsredovisning
Tävlingsvärd- RÅDEK Nyköping

1:a-  Straws UF, Europaskolan, Strängnäs (Drev UF-företag läsåret 2018/2019)

 

Årets UF-lärare
Tävlingsvärd- Mälardalens Högskola, Innovationsprogrammet

1:a-  Erik Tyni, NTI Gymnasiet, Eskilstuna

 

Best of Södermanland
Tävlingsvärd- STUA

1:a-  GreenPlate UF, Lindengymnasiet, Katrineholm

2:a- Bloombid UF, Europaskolan, Strängnäs

3:a- Flaska för skillnad UF, Grillska gymnasiet, Eskilstuna

 

Årets UF-skola
Tävlingsvärd- Svenskt Näringsliv

1:a-  Grillska Gymnasiet, Eskilstuna

 

Årets Hållbara UF-företag
Tävlingsvärd- Retuna Återbruksgalleria

1:a-  Bread UF, Europaskolan, Strängnäs

2:a- BlueJeans UF, Nyköpings Gymnasium, Nyköping

3:a- God Must UF, NTI Gymnasiet, Eskilstuna

 

Årets Hantverkare
Tävlingsvärd- Strängnäs Kommun

1:a-  DesignerLights UF, Nyköpings Gymnasium, Nyköping

2:a- CinnaSole UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

3:a- Lädervård UF, St.Eskils Gymnasium, Eskilstuna

 

 

Årets Vara
Tävlingsvärd- Eskilstuna Kommun

1:a-  QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

2:a- WrapWell UF, Europaskolan, Strängnäs

3:a- BaginBag UF, Nyköpings Gymnasium, Nyköping

 

Årets Samhällsentreprenör
Tävlingsvärd- Leader Södermanland

1:a-  Beecover UF, Rinmangymnasiet, Eskilstuna

2:a- GreenPlate UF, Lindengymnasiet, Katrineholm

3:a- StrawIt UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

 

Årets Tjänst
Tävlingsvärd- Sparbanken Rekarne

1:a-  BloomBid UF, Europaskolan, Strängnäs

2:a- ALEE Trädgårdsservice UF, Grillska Gymnasiet, Eskilstuna

3:a- PartyForKidz UF, Nyköpings Gymnasium, Nyköping

 

Årets Innovation
Tävlingsvärd- Region Sörmland

1:a-  Se Mig UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

2:a- CinnaSole UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

3:a- QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

 

Årets Säljare
Tävlingsvärd- Svensk Fastighetsförmedling Nyköping/Oxelösund

1:a-  Linus Lindh, QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

2:a-  Oscar Cromell, QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

3:a- Jennifer Tessman, Unspotted UF, Europaskolan, Strängnäs

 

Årets UF-företag
Tävlingsvärd- Sörmlands Sparbank

1:a-  Se Mig UF, Nyköpings Enskilda Gymnasium, Nyköping

2:a- QuickSort UF, Europaskolan, Strängnäs

3:a-  GreenPlate UF, Lindengymnasiet, Katrineholm

 

Se prisutdelningen här!

FLER EVENT

Oavsett om du är lärare, elev eller förälder så finns vi här för att hjälpa dig. Ställ en fråga så hör vi av oss så snart som möjligt.