Hem / Alla UF-företag / Après Ski UF

Après Ski UF

Sport & fritid
Skola: Dragonskolan,
Region: Västerbotten,
Typ: Sport & fritid
Affärsidé
Vår affärsidé är en snygg och bekväm mössa som passar perfekt i fjällen men även på afterski! Med varje mössa så sprider vi medvetenheten om farorna som finns under vintertid.
Produkt
En ungdomlig & trendig vintermössa designad för att vara lika funktionell uppe på fjället som stilren på Afterskin. Den kombinerar komfort & värme för alla fjällaktiviteter med en snygg look inspirerad av den livliga afterski-kulturen. Mössan inspireras av alpernas solnedgångar - djupa blåa himlar, vita snötäckta fjälltoppar & sprakande röda toner.
Adelin Hägglund
Marknadsförare
Alice Paringer
Företagsledare/VD
Ronja Reichler
Säljare
Siri Johansson
Produktion, inköpare
Tuva Nordström
Ekonomi
Företagspresentation

Vi är ett energifyllt & positivt gäng på fem tjejer från Dragonskolan i Umeå. Tillsammans utgör vi ett starkt team där våra olika styrkor & personligheter kompletterar varandra perfekt. Med en härlig kemi, mycket glädje och sprudlande energi ser vi fram emot ett spännande och lärorikt år. Vi är fulla av entusiasm & redo att ta oss an alla utmaningar som kommer vår väg!