Cakes By Us UF
Cakes By Us UF drivs tillsammans av Susanna Berntsson och Penny Olinder. Ursprungligen började företaget som en hobbyverksamhet för några år sedan. Susanna har haft ett brinnande intresse för tårtbakning enda sedan hon var 12 år gammal och har kontinuerligt förfinat sina färdigheter. Genom sitt UF-företag strävar de efter att dela med sig av sin passion för tårtbaket och erbjuda en upplevelse som går utöver det vanliga.
Susanna innehar rollen som produktionsansvarig och marknadsförare inom företaget. Hon är dedikerad till att säkerställa att varje bakverk upprätthåller den höga kvalitetsnivå som företaget strävar efter, och att kunder kan förvänta sig detta varje gång. Susanna tar även ansvar för att upprätthålla en aktiv närvaro på sociala medier och att företaget syns vid olika mässor och säljtillfällen.
Penny är VD och Ekonomiansvarig för företaget. Hennes fokus ligger på att driva företaget framåt på ett hållbart sätt och säkerställa dess ekonomiska framgång. Genom sitt arbete strävar Penny efter att skapa en stabil grund för företaget och säkerställa dess långsiktiga hållbarhet.
Tillsammans arbetar företagets medlemmar för att möta kundernas förväntningar och göra varje tillfälle speciellt genom sina skickligt skapade tårtor, oavsett om det är till ett födelsedagsfiranden, dop, baby shower eller bröllop.
Vi tar kontinuerligt beställningar! Kontakta oss på Insta DM, via Facebook eller vår mejl: cakesbyusuf@gmail.com
Du hittar oss även på:
Öppet Hus Aranäsgymnasiet - 22 november 2023
Julmarknaden i Kungsbacka - 3 december
Julmarknaden på Aranäsgymnasiet - 15 december
Öppet Hus Aranäsgymnasiet - 16 januari 2024
UF-mässan i Halmstad - 14 mars