Made by you UF
Mode & design
Skola: Almåsgymnasiet,
Region: Älvsborg,
Typ: Mode & design
Affärsidé
”Vi säljer pärlarmband med fina personliga och unika designer, till både killar och tjejer i alla åldrar. Vi levererar till hela Sverige.”
Produkt
Våra armband är unika så att man kan bestämma helt själv hur de ska se ut, allt från text, färg och storlek. Vi tillverkar även örhängen dom är nickel testade så att det ska passa alla. Designen på dom är söta och fina.Vi har bra kvalité till ett billigare pris.
Kontakt
Alva Johansson
Företagsledare/VD
Minna Lööw Leander
Personal
Företagspresentation
Vi är ett smyckes företag som gör egen designade armband. Du väljer själv exakt hur du vill ha det. Vi gör även nickel testade örhängen med gulliga motiv. Våran affärs slogan är- ”Vi säljer pärlarmband med fina personliga och unika designer, till både tjejer och killar i alla åldrar. Vi levererar till hela sverige.”
Säljtillfällen
Vi har sålt på loppis, mässa och via internet.