NMC Golfbollar UF
Affärsidé
Vår affärsidé är enkel. Vi kommer sälja begagnade golfbollar i olika skick-kategorier samt olika märken till olika pris. Vi letar golfbollar på närliggande golfklubbar och säljer sedan vidare till våra kunder. Vi vill marknadsföra oss på närliggande butiker och använda oss av tävlingar för att skapa intresse. Våran målgrupp är golfare i alla åldrar, vare sig du är nybörjare eller om du är professionell. Så länge du inte vill lägga en förmögenhet på att köpa in nya golfbollar, så har du kommit till rätt företag.
Produkt
Vi säljer noggrant utvalda begagnade golfbollar till ett lägre pris än nya bollar. Perfekt för dig som vill spela bra golf utan att behöva lägga onödigt mycket pengar på golfbollar. A-klass – våra bästa märken och modeller. B-klass – bra modeller. C-klass – enklare modeller samt märken
Företagspresentation
Vi på NMC Golfbollar samlar in begagnade golfbollar och ger dem en ny chans på golfbanan. Vi erbjuder golfbollar från bland annat Titleist, Callaway, TaylorMade och Srixon till bättre priser än nya bollar. Bra golfbollar. Bättre priser. Mindre svinn.
Säljtillfällen
Online-Tingvalla julmarknad-UF mässan i Karlstad CCC