Par n Style UF
Sport & fritid
Skola: Nicolaiskolan (gymnasium),
Region: Skåne,
Typ: Sport & fritid
Affärsidé
Affärsidé
Vi skapar och säljer en exklusiv kollektion av golfinspirerade kläder och tillbehör, riktade till golfentusiaster i alla åldrar. Sortimentet inkluderar självdesignade pikéer, bälten, strumpor, tröjor, byxor, jackor och kepsar, tillverkade i noga utvalda material för rörelsefrihet och väderskydd. Vi erbjuder även mindre tillbehör som golfhanddukar, vattenflaskor och peggar, alla testade av oss för att säkerställa kvalitet och funktion.
Målgrupp
Vi riktar oss till golfspelare från 7 till 95 år, med fokus på att göra golfspelet mer bekvämt och roligt för alla.
Marknadsföring och försäljning
Vi använder sociala medier som TikTok, Instagram och Facebook, och samarbetar med golfinfluencers för att nå ut. Vi deltar också på golfevenemang och säljer via sociala medier och Shopify.
Kundservice
Vi tar emot kundfeedback för att utveckla produkter och företaget. Vid problem erbjuder vi tydlig kontakt och snabb lösning med återbetalning eller ersättning.