Recens. UF

Skönhet & hälsa
Bromma gymnasium Stockholm

Affärsidé

Ungefär 2 miljoner svenskar går minst till en bar eller en klubb en gång om året. När människor tar sig ut i Stockholms nattliv och festar tenderar människor att bli svettiga, känna sig torra i munnen och kanske en och annan gång slå i sig. På nattklubbar och barer tror vi att många människor saknar möjligheten att ”fräscha” upp sig igen eller plåstra om sig ifall man har fått en skada.
Här kommer vi in i bilden! Vi vill förenkla utelivet för det svenska folket och vidare ut i Europa. Vi erbjuder moderna varuautomater på klubbar där vi säljer små parfymer, kammar, plåster, tuggummi och deodoranter.
I stället för att behöva leta efter en butik har vi lösningen – bara några sekunder bort.
Vår idé är enkel: de små sakerna kan göra den stora skillnaden.
Snabbt, spontant och enkelt.
Detta koncept finns redan med parfymförsäljning på diverse klubbar utomlands-vi vill ta detta till en ny nivå i Sverige.
Sammantaget är vi Recens UF-och vi gör utelivet fräschare och enklare!