Hem / Nyheter & Event / Stockholm / Vinnare Entreprenörskap på riktigt 2020

Vinnare Entreprenörskap på riktigt 2020

Här presenteras alla vinnare under Entreprenörskap på riktigt 2020!

Bilder från mässan hittar ni HÄR!

Årets Affärsplan:

1:a Absorb UF - VRG Djursholm (SM-plats)

1:a Vår digitala värld UF - Täljegymnasiet (SM-plats)

2:a Collection UF  Marina läroverket i Danderyd

2:a Cloteco UF Nacka Gymnasium

Årets Hantverkare:

1:a Garva UF - VRG Odenplan (SM-plats)

1:a Jeanious UF - Östra Reals gymnasium (SM-plats)

2:a Vélo Lambot UF - Bromma gymnasium

2:a Imprint UF - Östra Reals gymnasium

Årets Hållbara UF-företag:

1:a Upcycles UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

1:a 17sagor UF - JENSEN gymnasium Södra (SM-plats)

2:a Neptun UF - Bromma gymnasium

2:a Stadsbin UF - Norra Real

Årets Innovation:

1:a Neptun UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

1:a 17sagor UF - JENSEN gymnasium Södra (SM-plats)

2:a HIDE UF - VRG Djursholm

2:a VågaFråga UF - Kungsholmens gymnasium

Årets Lärare:

1:a Carl Kronberg - Bromma gymnasium (SM-plats)

2:a Anette Nicolson - Young business creatives

2:a Caroline Kenmo - Tullinge gymnasium

2:a Caroline Borg - JENSEN södra gymnasium

2:a Helena Palmheden - Östra Reals gymnasium

Årets Monter:

1:a Neptun UF - Bromma gymnasium

1:a 17sagor UF - JENSEN gymnasium Södra

2:a SleepIn UF - VRG Djursholm

2:a Crunchbärry UF - Östra Reals gymnasium

Årets Samhällsentreprenör:

1:a Stark Start UF - Blackebergs gymnasium (SM-plats)

1:a Vår Digitala Värld UF - Täljegymnasiet (SM-plats)

2:a Upcycles UF - Bromma Gymnasium

2:a VågaFråga UF - Kungsholmens gymnasium

Årets Skola:

1:a JENSEN södra gymnasium

2:a Bromma gymnasium

2:a Hersby gymnasium

2:a Östra reals gymnasium

Årets Säljare:

1:a Camilla Larsson - Bottleless UF (SM-plats)

1:a Zelma Fariss - Tote:s UF (SM-plats)

2:a Stella Leander-Engström - Skimlet UF

2:a Noah Ander - Nasty Jeans UF

Årets Tjänst:

1:a Upcycles UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

1:a GradeFriends UF - Nacka gymnasium (SM-plats)

2:a Absorb UF - VRG Djursholm (SM-plats)

2:a WeCreate UF - Hersby gymnasium (SM-plats)

2:a LENK UF - Kungsholmens gymnasium (SM-plats)

2:a No garbage UF - Tullinge Gymnasium (SM-plats)

Årets Vara:

1:a Neptun UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

1:a 17Sagor UF - JENSEN södra gymnasium (SM-plats)

2:a Culinova UF - Bromma Gymnasium (SM-plats)

2:a Gratest UF - Bromma Gymnasium (SM-plats)

2:a SportSocks UF - Tullinge Gymnasium (SM-plats)

2:a Vår Digitala Värld UF - Täljegymnasiet (SM-plats)

Årets UF-företag:

1:a Upcycles UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

1:a 17sagor UF - JENSEN gymnasium Södra (SM-plats)

2:a Culinova UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

2:a Neptun UF - Bromma gymnasium (SM-plats)

2:a Meze UF - JENSEN gymnasium Södra (SM-plats)

2:a Vår digitala värld UF - Täljegymnasiet (SM-plats)

Oavsett om du är lärare, elev eller förälder så finns vi här för att hjälpa dig. Ställ en fråga så hör vi av oss så snart som möjligt.