Den här sidans innehåll kommer från region Stockholm. Välj Stockholm som din region här eller välj en annan region här.

Resultat EPR 2018

Nu har vi avslutat två härliga mässdagar och genomfört vår Grand Final - vi är så glada att kunna presentera våra vinnare från Entreprenörskap på riktigt 2018 Stockholmsregionen! Här hittar ni resultaten från de regionala tävlingarna och vår SM-trupp.

Stockholm

Vinnare Entreprenörskap på riktigt 2018 - Stockholmsregionen

 

Årets Personliga Utveckling (Tävlingsvärd: UF Alumni)

Carl Rudling, Foulard UF - Bromma Gymnasium (Stockholms stad)

Catrin Sandberg, VIDE UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

 

Årets Säljare (Tävlingsvärd: Tre)

1:a Anna Valera, IN MOTION UF - Sjölins Gymnasium Södermalm (Stockholms stad)

1:a Emma Höppner, Chocklad gör dig glad UF - Thoréns Business School Stockholm (Stockholms stad)

2:a Batuhan Yigin, Wolfram Wallets UF - Blackebergs gymnasium (Stockholms stad)

2:a Isak Sandell, Starkare Tillsammans UF - Designgymnasiet Kungsholmen (Stockholms stad) 

 

Årets Affärsplan (Tävlingsvärd: Svea Ekonomi)            

1:a Safe Sock UF - VRG Djursholm, (Danderyds kommun)

1:a Bracelarm UF - Östra Reals gymnasium (Stockhoms stad)

2:a Chocoboll UF - Rudbeck gymnasium (Sollentuna kommun)

2:a Jeans Rescue UF - Sjödalsgymnasiet (Huddinge kommun)

 

Årets Digitala Innovation (Tävlingsvärd: Bergs School of Communication)

1:a All For Eco UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

1:a Student Engage Technologies UF - VRG Odenplan (Stockholms stad)

2:a Full Koll UF - Bromma gymnasium (Stockholms stad)

2:a TITS MATTER UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

 

Årets Grafiska Profil (Tävlingsvärd: The Store)

1:a CoverEd UF - Bromma gymnasium (Stockholms stad)

1:a OneThousandBags UF - Norra Real (Stockholms stad)

2:a Divena UF - Åva gymnasium (Täby kommun)

2:a Omnibag UF - Norra real (Stockholms stad)

 

Årets Hållbara UF-företag (Tävlingsvärd: Stockhoms stad och Start-Up Stockholm)

1:a ShoeStrings UF - Kungsholmens gymnasium (Stockholms stad)

1:a BoobBomb UF - VRG Odenplan (Stockholms stad)

2:a Divena UF - Åva gymnasium (Täby kommun)

2:a ReJuice UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

 

Årets Monter (Tävlingsvärd: Stockholmsmässan)

1:a Capra UF - Blackebergs gymnasium (Stockholms stad)

1:a Jeans Rescue UF -Sjödalsgymnasiet (Huddinge kommun)

2:a Budgetkollen UF - Nacka Ensklida Gymnasium (Nacka kommun)

2:a Sodabox UF - Hersby gymnasium (Lidingö stad)

 

Årets Tjänst (Tävlingsvärd: Quinyx)

1:a ShoeStrings UF - Kungsholmens gymnasium (Stockholms stad)

1:a Student Engage Technologies UF - VRG Odenplan (Stockholms stad)

2:a DyssePlugg UF - Young Business Creatives (Nacka kommun)

2:a Altitude Filming UF - Bromma gymnasium (Stockholms stad)

 

Årets Vara (Tävlingsvärd: IHM)

1:a Divena UF - Åva gymnasium (Täby kommun)

1:a Memosys UF - Kungsholmens gymnasium (Stockholms stad)

2:a ReJuice UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

2:a Bokglädje UF - VRG Odenplan (Stockholms stad)

 

Årets UF-företag (Tävlingsvärd: SEB)

1:a Altitude Filming UF - Bromma gymnasium (Stockholms stad)

1:a TITS MATTER UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

2:a Pluggkåren UF - Östra Reals gymnasium (Stockholms stad)

2:a Student Engage Technologies UF - VRG Odenplan (Stockholms stad)

 

Årets Lärare (Tävlingsvärd: Fortnox)

Carl Kronberg - Bromma gymnasium (Stockholms stad)

 

Årets Skola (Tävlingsvärd: Liber)

JENSEN gymnasium Södra (Stockholms stad)

 

Årets UF-kommun (Utmärkelse från Ung Företagsamhet Stockholmsregionen)

Österåkers kommun

 

Bilder på alla vinnare hittar ni på vår Flickr i albumet Entreprenörskap på riktigt 2018.

 

SM-trupp

Följade UF-företag är med i Årets SM-trupp. Vid varje företag ser du vilken tävling UF-företaget är kvalificerade att delta i under SM i Ung Företagsamhet. Precis som på RM deltar samtliga UF-företag på SM i tävlingen Årets Monter.

Altitude Filming UF - Årets UF-företag och Årets Tjänst 

Tits Matter UF - Årets UF-företag

Student Engage Technologies UF - Årets UF-företag, Årets Innovation och Årets Tjänst

Pluggkåren UF - Årets UF-företag

Divena UF - Årets Vara

Memosys UF - Årets Vara

ReJuice UF - Årets Vara

Bokglädje UF - Årets Vara

DyssePlugg UF - Årets Tjänst

ShoeStrings UF - Årets Hållbara UF-företag och Årets Tjänst

BoobBomb UF - Årets Hållbara UF-företag

All For Eco UF - Årets Innovation 

Safe Sock UF - Årets Affärsplan

Bracelarm UF - Årets Affärsplan

Capra UF - Årets Monter

Jeans Rescue UF - Årets Monter

IN MOTION UF - Årets Säljare (Anna Valera)

Choklad gör dig glad UF - Årets Säljare (Emma Höppner)

Wildcards (ingår i SM-truppen): 

Wolfram Wallets UF - Årets Monter

Chokoboll UF - Årets Monter

Tempus Novum UF - Årets Monter

Parilis UF - Årets Monter

SafeSock UF - Årets Monter

Bracelarm UF - Årets Monter

Finalister i Ung Företagsamhets nationella tävlingar (ingår i SM-truppen) 

Altitude Filming UF - Årets Tillväxtföretag
Student Engage Technologies UF - Årets Tillväxtföretag
Skolkläder UF - Årets Tillväxtföretag
CAPRA UF - Årets Tillväxtföretag

All For Eco UF - Årets Samhällsentreprenör

Magent - Årets Kreativa 

SafeSock UF - Årets Affärsplan 
Bracelarm UF - Årets Affärsplan 

Finalist i Årets UF-lärare
Carl Kronberg